Александра Жекова завърши трета за Световната купа

Българката завърши сезона с 3760 точки и редица втори места в отделните състезания. Снимка: БГНЕС

Александра Жекова завърши на трето място в генералното класиране в дисциплината бордъркрос от Световната купа по сноуборд, след като остана седма във финалите в италианския курорт Валмаленко.

Този път Жекова не успя да се класира на финала, както правеше в повечето стартове, предаде „Дневник“.

Тя спечели четвъртфиналната си серия, но на полуфиналите завърши четвърта. Българката спечели малкия финал, което й отреди седмото място в класирането.

Българката завърши сезона с 3760 точки и редица втори места в отделните състезания. Носителка на Световната купа стана Доминик Малте (Канада) с 4200 точки, след като записа четвърто място в Италия.

Победителка стана американката Жаклин Ернандес, следвана от Нели Моен Локо (Франция) и Зоу Джилингс (Великобритания).

Друга канадка Маел Рикер завърши пета днес, а с това остана втора в генералното класиране с 3950 точки.