Гришо загуби от Мъри на турнира в Париж

Снимка: БГНЕС

Григор Димитров загуби от Анди Мъри с 3:6, 3:6 в осминафиналите на мастърс турнира в Париж. По този начин загуби шансове да участва на Финалите на световния тур.

Българският тенисист трябваше да стигне поне до полуфиналите във френската столица, за да се надява на участие в Лондон, но днес загуби от пряк конкурент и по този начин сезонът му приключи.

Британецът постигна ранен пробив и в двата сета, а в последствие с лекота държеше преднината си, за да спечели мача след час и 9 минути, предаде БГНЕС.

Олимпийският шампион реализира 7 аса срещу нито един за българина и спечели впечатляващи 93 процента точки на първи сервис, като не даде нито една възможност за пробив на съперника си.

На четвъртфиналите той ще се изправи срещу световния номер 1 Новак Джокович или Гаел Монфис.