Сблъсъци със сеператисти в Каталуния
Каталунската полиция разчисти през нощта срещу сряда тротоара пред сградата на представителството на централното испанско правителство в Каталуния. Над сто души разпънаха палатков лагер в знак на протест срещу опитите на Мадрид да спре референдума за независимост на провинцията.
Протестиращите обявиха, че отхвърлят решението на Конституционния съд в Мадрид, който спря действието на указа за провеждане на допитването за суверенитета на областта, на 9 ноември.
По време на разчистването се стигна до сблъсъци с полицията, нямаше пострадали. Акцията бе проведена по призив на лява организация, която се обяви за държавна независимост на Каталуния от Испания.
Още по темата:
- » Испания узаконява 500 000 мигранти без документи
- » Испания дигитализира личните карти
- » Испания затвори въздушното си пространство за американски самолети летейки до Иран, напрежението с Тръмп ескалира
Коментирай
Най-четено от
Свят
Песков: Европа остана както без безплатна отбрана, така и без евтина енергия
17:00 12.04.2026 | Свят
Последно от
Свят

София:
Бургас:
Смолян: