Суперкупата на България отново отиде при Лудогорец

"Лудогорец" отново грабна Суперкупата на България.

За втори път в историята си Лудогорец спечели Суперкупата на България. Това стана след трудна победа с 3:1 над Ботев (Пловдив) на стадион "Лазур" в Бургас, като "канарчетата" играха цяло второ полувреме с човек по-малко. По този начин пък "орлите" продължават с пълната си хегемония у нас и записаха требъл, тъй като са шампиони и носители на Купата на България.

На стадион "Лазур" в Бургас мачът започна много обещаващо за пловдивския тим, който откри резултата в 19-та минута с гол на Милен Гамаков. Тимът обаче остана с 10 души, след заради втори жълт картон бе изгонен нападателят Александър Колев в допълнителното време на първата част.

С числено превъзходство разградчани с лекота обърнаха мача през второто полувреме с голове на Върджил Мисиджан в 54-та минута, Марселиньо в 85-та, а дебютантът Юнес Хамза затвърди победата с попадение в добавеното време.