Бразилия - Колумбия 2:1

Снимка: ЕПА/БГНЕС

Бразилия победи Колумбия с 2:1 в четвърфинална среща на Мондиал 2014. Двубоят започна с ранен гол още в 7-ата минута, когато Тиаго Силва бе оставен непокрит в наказателното поле и той засече центриране от корнер на Неймар за радост на повечето фенове на "Ещадио Кастелао" във Форталеза.

В 69-ата минута Давид Луис удвои преднината за домакините след груба грешка на колумбийския вратар Давид Оспина.

13 минути преди последния съдийски сигнал главният съдия Карлос Веласко Карбайо отсъди дузпа в полза на колумбийския тим, която бе реализирана от Хамес Родригес. Той оформи и крайното 2:1, а с попадението си се откъсна с 2 гола при голмайсторите на мондиала до момента.

В края на мача Неймар получи контузия и бе сменен принудително, като все още не е ясно колко сериозна е травмата на звездата на бразилците.

Полуфиналният двубой между Германия и Бразилия е във вторник, 8 юли, от 23:00 часа българско време.