7 факта за четвъртфиналите

Юрген Клинсман, бивш немски футболен национал, сега треньор на САЩ. Снимка: Erik Drost

1. Най-много голове в четвъртфинален мач на световно първенство са отбелязани през 1954 година на мача между Австрия и Швейцария. Двубоят завършва 7:5 за австрийците. 9 гола са отбелязани само през първото полувреме.

2. В същия мач Австрия се оказва първият отбор, който успява да спечели след като изостава с три гола в резултата. След това единствено Португалия е успявала да повтори такова постижение през 1966-та. Благодарение на 4 гола на Еузебио португалците успяват да стопят пасив от 0:3 срещу Северна Корея и в крайна сметка да победят с 5:3. Това също е четвъртфинален мач.

3. Най-изразителната победа в четвърфинал е на Швеция срещу Куба с 8:0 през 1938 година.

4. Само веднъж от общо 14 четвъртфинални рунда немският национален отбор не е присъствал. През 1938 г. На световното във Франция германците отпадат на осминафинала от Швейцария.

5. На три поредни първенства в четвърфиналите се играе един и същи сблъсък – Германия срещу Югославия. : 1954, 1958 и 1962 г.

6. 10 четвъртфинални мача са решавани до момента с дузпи.

7. Англия е играла 8 пъти на четвъртфинал, в които е изгубила 6 пъти.

Утре, 4 юли един срещу друг излизат Бразилия - Колумбия и Франция - Германия. В събота, 5 юли играят Холандия - Коста Рика и Аржентина - Белгия.

#Австрия #Германия #Швейцария #Швеция #Португалия #Куба #Франция #Англия #четвъртфинали