Инфарктна победа прати Аржентина на четвъртфинали в Бразилия

Аржентина ще се изправи на четвъртфиналите срещу победителя от мача между САЩ и Белгия. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Аржентина се класира за четвъртфиналите на Световното по футбол в Бразилия след инфарктна победа над Швейцария с 1:0 на Арена де Сао Паоло.

Единственото попадение дойде в продълженията след 118 минути игра при нулево равенство.

Светкавична аржентинска контраатака завърши с отличен пас на Меси към Анхел ди Мария, който с прецизен удар отбеляза.

Швейцарците се оказаха изключително труден съперник, а двата отбора изиграха много оспорван двубой.

В 27-та минута Шакири имаше много чиста възможност да отбележи за Швейцария, но Серхио Ромеро изчисти.

Гаучосите създадоха редица опасни атаки, но бетонната защита на швейцарците им попречи да отбележат.

През второто полувреме Аржентина доминираше на терена, но европейският отбор удържаше равенството.

Към края на редовното време, срещата започна да се поизнервя, а аржентинците объркани от липсата на гол се опитваха всячески да манипулират рефера Йонас Ериксон от Швеция, който обаче не се поддаваше.

Мачът влевзе в продължения, а Швейцария вдигна темпото и създаде няколко шанса за гол.

Въпреки това, обаче аржентиците успяха да стигнат до ценното попадение две минути преди края на срещата.

В оставащите минути съдбата определено не бе на страната на „алпийците“, които удариха страничната греда, но топката не влезе във вратата.

По този начин Аржентина ще се изправи на четвъртфиналите срещу победителя от мача между САЩ и Белгия, който започва в 23:00 часа българско време.