Сатирата с безплатни представления, помага на бедстващите
Комедийната постановка на Сатиричния театър „Лека форма на тежка депресия" гостува в Бургас, Варна и Добрич, а представленията в бедстващите градове ще бъдат безплатни. Това съобщи пред "Дарик" в понеделник актьорът Славчо Пеев, като уточни, че трупата, заедно с Българския червен кръст, ще сложи каси за събиране на средства за пострадалите от наводненията в Североизточна България.
Комикът коментира, че написаната преди 15 години пиеса от сатирика Станислав Стратиев продължава да бъде актуална и се развива успоредно със събитията в страната.
Актьорът Славчо Пеев заяви, че турнето е планувано преди наводненията в Североизточна България, но вместо да го отменят, трупата е взела решение да играят безплатно.
Приходите, набрани от спектакъла в Бургас ще бъдат дарени за построяването на паметник на великия комик Георги Калоянчев в родния му град.
Още по темата:
- » Пак авария на тръбопровода с отходни води във Варненското езеро
- » Откриха удушен мъж във Варна, убиецът - с 15 криминални прояви
- » Инцидинтът на ралито във Варна Участъкът - забранен за публика, хората влезли през гората

София:
Бургас:
Смолян: