Коста Рика обърна Уругвай до 3:1, Колумбия разби Гърция с 3:0

Във втория мач от група „C“, играл се по-рано в събота Колумбия победи Гърция с класическото 3:0 на стадион „Минейрао“ в Бело Оризонте.

Коста Рика поднесе изненада в група „D“, след като надигра Уругвай с 3:1, които завършиха четвърти на световното в ЮАР през 2010 г.

Едисон Кавани вкара от дузпа в 24-ата минута, повеждайки уругвайци напред, но това бе единственото попадение за „урусите“.

Двата отбора създадоха няколко интересни ситуации, но първото полувреме завърши с едно попадение.

Във втората част Коста Рика заиграха по-динамично и стигнаха до два бързи гола в 54-ата и 57-ата минути.

Изравнителното попадение бе дело на Жоел Кембъл, който остана непокрит в наказателното поле и с мощен удар прати топката във вратата на Фернандо Муслера.

Оскар Дуарте засече с глава центриране от пряк свободен удар само три минути по-късно и обърна резулата в полза на играчите на Хосе Луис Пинто.

За крайното 3:1 отбеляза резервата Марко Урена в 84-ата минута, а звездата на Уругвай Лиуз Суарез не влезе в игра.

Колумбийците стигнаха до гол едва пет минути след началото, когато

Хуан Куадрадо навлезе отдясно и върна топката към Пабло Армеро, който вкара първия гол.

Футболистите на Гърция можеха се върнат бързо в играта, но Холебас пропусна.

В края на полувремето Панайотис Коне също не успя да върне равенството след добра възможност.

В 57-ата минута Теофило Гутиерес изведе Колумбия напред за 2:1, а Хамес Родригес вкара трети гол в добавеното време.

По-този начин Колумбия е начело на група „C“ пред Чили, които надиграха Австралия с 3:1 в петък вечерта.