Григор Димитров отива на финал в Куинс след победа над Вавринка

Във втория сет Димитров направи пробив за 4:3 гейма, след което не даде възможност на съперника му да се върне в мача. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Григор Димитров победи светония номер 3 Станислас Вавринка от Швейцария и се класира за финала на турнира в Киунс.

Това е и първият финал за Димитров в напревара на трева от сериите АТП 250.

След малко повече от час игра Гришо спечели двубоят с 6:2, 6:4 и стигна до пети финал в турнир на Асоциацията на професионалните тенисисти и трети за 2014 г.

Първия сет започна равностойно до 2:2 гейма, но в петия гейм Димитров стигна до пробив, след което доведе в резултата с 5:2 гейма в своя полза. В осмия гейм Вавринка пропусна две възможности да се върне в сета, който Димитров спечели с 6:2.

Българският тенисист ще се изправи срещу победителя в двубоя между Фелисиано Лопес и Радек Щепанек.