Кошмарен старт за световния шампион: Холандия отнесе Испания с 5:1

Наставникът на Холандия Луис Ван Гаал си върна за загубата на финала на Мондиала в ЮАР преди четири години. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Световният шампион Испания записа тежко поражение в първия си мач на Световното по футбол в Бразилия.

В първата среща от група „B“ Холандия разби испанците с 5:1 и си върна за загубата на финала на Мондиала в ЮАР преди четири години.

Двубоят се игра в Салвадор де Баия.

„Лалетата“ имаха още няколко положение за гол, които не успяха да реализират.

Първият гол падна във врата на Холандия, след като в 27-та минута Шави Алонсо изведе напред испанците чрез дузпа.

Нападателят на Манчестър Юнайтед Робин ван Перси изравни резултата минута преди края на първото полувреме с прекрасен гол с глава.

В 53-та минута Ариен Робен пое топката пред наказателното поле след пас от Блинд и поведе Холандия – 2:1

Де Врий увеличи преднината на холандците с глава в 65-та минута, а испанският вратар Касияс направи много грешно отиграване в наказателното си поле, от което се възползва Ван Перси и отбеляза втория си гол в мача за 4:1.

Пълният разгром дойде в 80-та минута, когато Робен направи страхотен пробив след бърза контраатака на холандците и вкара пети гол за отбора си.

"Загубихме. Бяха по-добри през второто полувреме. Бяха по-добри, трябва да го признаем", каза наставникът на испанците Висенте дел Боске след края на мача.

"Признаваме си грешките. След изравняването не направихме нищо. Моментът е деликатен. Биха ни и по-важното е, че бяхме слаби. Трябва помежду си да решим проблемите", добави той.