Цвети Пиронкова с победа на Ролан Гарос - чака Шарапова

Във втори кръг българката ще се изправи срещу Мария Шарапова или нейната сънародничка Ксения Первак. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Първата ракета на България Цветана Пиронкова се класира за втория кръг на турнира Ролан Гарос, след победа над германката Аника Бек с 6-7(5), 6-3, 6-2 в мач от първия ден на турнира.

Двубоят започна равностойно, като двете тенисистки бяха много стабилни на сервис и никоя от тях не успя да пробие съперничката си, а Бек измъкна тайбрека със 7-5.

Цвети заигра по-силно във втората част и след три пробива успя да изравни резултата.

Решаващият сет започна с размяна на няколко пробива, преди Пиронкова да се стабилизира и да вземе няколко поредни гейма, за да затвори мача след малко повече от два часа и половина игра.