Литекс разби "Локомотив" Пловдив с 5:0

След успеха си Литекс се качиха на втора позиция, а ЦСКА паднаха до трето място след нулево равенство с Ботев Пловдив.

Литекс разби „Локомотив“ Пловдив с 5:0 в 39-я кръг от А група и се върна на второ място в класирането, след като ЦСКА не успя да победи Ботев Пловдив.

Джордан и Цветанов отбелязаха по два гола в срещата, а Славчев добави попадение за крайното 5:0.

Резултатът беше открит още в 23-та минута от Цветанов, а 15 минути по-късно Джордан отбеляза за 2:0 след асистенция на Цветанов.

Останалите попадения паднаха през втората част.

Джордан направи резултата класически 3:0 в 50-та минута, а пет минути по-късно отново Цветанов реализира за 4:0. Симеон Славчев също се разписа в 63-та минута и оформи крайният резултат 5:0.

“Армейците” пропуснаха да поведат убедително на второ място и вицешампионът в А група ще се реши в последния кръг. След мачовете Литекс е със 72 точки, а ЦСКА със 71.