Славия остава в "А" група след победа над Черноморец с 1:0

С успеха си Славия има 49 точки, което ги дръпна с пет точки от зоната на изпадащите. Снимка: БГНЕС

Отборът на Славия ще играе в „А“ група и през следващия сезон след домакинска победа над Черноморец с 1:0

Първата възможност за тима на Милен Радуканов дойде още в третата минута, след като Галин Иванов остана сама пред вратата на бургазлии, но ударът му срещна напречната греда.

Въпреки пропуска минути по-късно реферът Христо Ристосков отсъди дузпа, именно за нарушение срещу Иванов, която Радослав Василев не пропусна.

Черноморец имаше два много сериозни пропуска, с които можеше да изравни резултата, но бургазлии не успяха да реализират попадение.

С успеха си Славия има 49 точки, което ги дръпна с пет точки от зоната на изпадащите. Черноморец пък са на 11-то място с 44 точки.