Реал Мадрид на финал в ШЛ след разгром над Байерн Мюнхен с 0:4

До края на първата част Реал поведе с 3:0, чрез гол на Роналдо, след асистенция на Бейл. Снимка: БГНЕС

Реал Мадрид се класира за финала на Шампионска лига след като победи като гост Байерн Мюнхен с 0:4 и продължава напред в турнира с общ резултат 5:0 от двата мача.

Серхио Рамос откри резултата с 16-ата минута с глава и по подобен начин удвои в 20-ата минута.

Минута преди края на редовното време отново португалецът се разписа за крайното 4:0.

По този начин Роналдо подобри рекорда за най-много отбелязани голове в историята на най-престижния европейски клубен турнир, отбелязвайки 16-ия си гол в надпреварата.

Предишният рекорд се държеше от нападателя на Барселона Лионел Меси, който вкара 14 попадения през сезон 2011/2012.

"Белият балет" ще се изправи срещу Атлетико Мадрид или Челси, които излизат един срещу друг за място на финалите в сряда, след като първия мач между двата отбора завърши 0:0 в Испания.