„Лукойл Академик“ взе купата след сблъсък с „Левски“

Снимка: gong.bg

Баскетболният тим на „Лукойл Академик“ защити титлата си от турнира за Купата на България, надигравайки в тазгодишния финал „Левски“ с 83:81 в среща, играна в зала „Арена Самоков“.

Състезателите на Константин Папазов играха равностойно с фаворита и след отлично първо полувреме дори поведоха с 42:39, предаде БГНЕС.

Водачеството често се сменяше по време на срещата, а зрителите в залата видяха страхотен баскетбол като финал на надпреварата. В крайна сметка „Лукойл“ пречупи противника си през второто полувреме, а в последните секунди Аарън Харпър пропусна да направи 81:81 след два пропуска от фаул.

За победителите цели 31 точки вкара Брендън Хийт, докато Ламонт Мак остана с 18. Аарън Харпър реализира 16 точки за „Левски“, а Васко Евтимов добави 14 и изключителните 17 борби.

„Черно море“ победи вчера Ямбол за бронза от турнира в Самоков.