Пиронкова аут в третия кръг на турнира в Доха

Пиронкова достигна до третия кръг на турнира в Доха. Снимка: booabola.com

Българската тенисистка Цветана Пиронкова отпадна в третия кръг на турнира в Доха с награден фонд близо 2.17 млн. долара.

Пиронкова загуби с 3:6, 3:6 от французойката Марион Бартоли в петък. На турнира в Доха 24-годишната българка спечели 125 точки за световната ранглиста и 22 000 долара.

Пиронкова започна добре мача и поведе с 2:1 гейма. След това тя допусна два поредни пробива, за да се стигне до 2:5. Последва размяна на геймове и французойката спечели сета.

Вторият сет се разви по сходен начин. Пиронкова поведе с 1:0, но Бартоли взе следващите четири гейма. Българката взе подаването си за 2:4 и беше близо до пробив. Двете играха цели девет минути седмия гейм и четири пъти стигаха до 40:40. С доста усилия Бартоли спечели сервис гейма си и поведе с 5:2.

След това се повтори ситуацията от първия сет и седмата в света заслужи победата в срещата. Това е петият успех на Бартоли от шест мача с българката. В следващия кръг французойката ще играе с Луцие Шафаржова от Чехия.