След Маша, и Гришо с победа в Бризбейн

Гришо се раздаде на старта на новия сезон в тениса.

Григор Димитров започна с победа новия сезон в тениса. Хасковлията победи за 58 минути №43 Робин Хаасе с 6:2, 6:3 в мач от първия кръг на турнира в Бризбейн, Австралия, с награден фонд 452 670 долара.

Следващият противник на първата ни ракета е Марин Чилич, който по-рано днес победи трудно с 6:7(3), 7:6(5), 6:4 Денис Истомин в двубой, в който се стигна до един единствен пробив, дошъл в деветия гейм на третия сет, съобщи "Стандарт".

До този момент Гришо и бившият №9 в света не са се срещали, а сблъсъкът им от втори кръг ще се състои в сряда или четвъртък. Във вторник Гришо ще почива и ще има възможност спокойно да посрещне новата година, а в сряда е мачът му на двойки, където заедно с Жереми Шарди ще се изправят срещу Флеминг/Хътчисън.

Припомняме, че приятелката на Гришо - Мария Шарапова също стартира сезона с убедителна победа.