Сани Жекова взе сребро в Канада

Снимка: БГНЕС

Българката Александра Жекова спечели сребърен медал в дисциплината сноубордкрос на Световното първенство в Канада.

Жекова продължи силните си изяви в последно време с второ място на старта за Световната купа в дисциплината сноубордкрос, който се проведе в курорта Блу Маунтийн, Канада, предаде БГНЕС.

Състезанието бе спечелено от представителката на домакините Доминик Малте, а трета остана друга канадка - олимпийската шампионка от Ванкувър 2010 Маел Рикер.

„Опитах се да спазвам темпото на Доминик, но бе почти невъзможно. Не можех да я настигна“, сподели Сани след състезанието. Самата българка имаше достатъчно работа да пази втората си позиция от Рикер.

„Опитах се да изпреваря Жекова, но не намерих начин“, сподели 33-годишната опитна състезателка.

„Доминик и Алекс просто са толкова добри на ъглите, че нямаше как да ги изпреваря“, каза още олимпийската шампионка.

Съвсем наскоро Жекова спечели и престижното второ място на Екстремните игри в Аспен, където първа отново стана Малте.

Това бе 12-и подиум за Сани в 82-рия й старт за Световната купа. През този сезон тя записа две втори места, едно трето и едно пето.

В класирането в сноубордкроса води Малте с 3200 точки, пред Линдзи Джакобелис с 3000 и Жекова с 2600.

#Александра Жекова #Жекова #сноубордкрос #Световно първенство #Канада #сребърен медал