Франция и Португалия ще играят на Мондиал 2014

В 22-ата минута Сако откри резултата, още едно попадение добави Карим Бензема в 34-ата, а автогол на Гусев 18 минути преди края донесе успеха на французите. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Франция успя да се класира за Световното първенство в Бразилия след победа над Украйна с 3:0 на „Стад дьо Франс“.

„Петлите“ надделяха в реванша от плейофната фаза и така, след като в първия двубой възпитаниците на Дидие Дешан паднаха с 0:2, сега отборът успя да вземе своето и да се класира за първенството в Бразилия.

В друга среща Португалия победи като гост Швеция с 3:2 и с общ резултат 4:2 също се класира за световните финали в Бразилия след година.

В герой за гостите се превърна Кристиано Роналдо, който заби хеттрик.

Два гола за домакините вкара Златан Ибрахимович.

Гърция и Хърватия също заминават за световното  след като спечелиха баражите си срещу Румъния и Исландия с общ резултат 4:2 и 2:0 съответно.