Левски победи Пирин (ГД) с 4:1

На стадион „Георги Аспарухов" в София завърши последният мач от програмата на 16-и кръг на „А" група между Левски и Пирин Гоце Делчев - 4:1.

Футболистът на Левски Димитър Макриев откри резултата в деветата минута, след асистенция на Даниел Димов - 1:0. Седем минути по-късно след бързи подавания между Вутов и Мирослав Иванов, Гари Родригес е изведен от Иванов с хубав прехвърлящ пас сам срещу Абдиков и не греши за 2:0. В 43-ата минута Мирослав Иванов изведе Гари Родригес отдясно, той влезе в наказателното поле и подаде успоредно на гол линията на Макриев, който отбеляза втория си гол и трети в мача - 3:0. В 85-ата минута Костадин Башов от Пирин вкара дузпа, дадена от Ангел Ангелов за игра с ръка на Дъсти Мюлдер в наказателното поле. Минута по-късно Илиян Йорданов от границата на вратарското поле се разписа за крайното 4:1, предаде "Фокус".

С победата Левски се изкачи на пето място с 28 точки, колкото имат пловдивските Ботев и Локомотив.