България падна от Армения и е извън сметките за Мондиал 2014

Снимка: topmatch.bg

България загуби с 1:2 при гостуването си на Армения в Ереван, в предпоследната световна квалификация за нашия тим, в група В, предаде Гонг.

Поражението на практика ще ни остави извън сметките за баражите за Мондиал 2014. Дори Италия да спре основния ни конкурент Дания, и България да остане на второ място, с днешната загуба надали ще успеем да намерим място сред най-добрите втори отбори.

Армения води на България с 2:1. Йозбилиз в 45-ата минута откри резултата за Армения. Той бе точен от пряк свободен удар. Нарушението бе отсъдено за фаул на Николай Бодуров срещу Йозбилиз, като българският бранител получи червен картон.
В 60-ата минута капитанът на България Ивелин Попов от пряк свободен удар изравни резултата.

В 63-ата минута Светослав Дяков получи втори жълт и червен картон, като остави отбора на България с 9 души.
В 87-ата минута голмайсторът на Армения Юра Мовсесян направи резултата 2:1. Той се възползва от грешка на вратаря Стоянов.