Дилма Русеф: Първо икономиката, после човешките права
Бразилският президент Дилма Русеф заяви пред кубинци, че е по-важно първо да се обсъди икономиката, а след това човешките права.
Куба и Бразилия разшириха икономическото си сътрудничество, сключвайки 9 споразумения по време на посещението на бразилския президент в Хавана, предаде АФП.
Русеф предпочете да не засяга темата за човешките права със своите кубински домакини.
„Който не живее в стъклена къща, нека да хвърли първия камък", заяви тя на въпрос на журналисти за правата на човека, зададен по повод смъртта на известен дисидент в кубински затвор.
„Трябва да се говори за човешките права? Тогава ще говорим за човешките права в Бразилия, ще говорим за човешките права в Съединените щати, започвайки с Гуантанамо, ще говорим за човешките права навсякъде", обясни бразилския президент.
„Аз предпочитам да говоря за друго. Не е препоръчително да се превръщат човешките права единствено в оръжие за идеологически битки", добави Дилма Русеф.
По повод искането на Йоани Санчес, опозиционна блогърка, да получи разрешение да пътува до Бразилия, Русеф каза следното:
„Аз дадох, Бразилия даде виза на блогърката. Другите постъпки не са от компетенцията на бразилското правителство", добави тя, имайки предвид правилото в Куба да се иска разрешение от властите за излизане от страната.
Според непотвърдени официално съобщения в интернет Дилма Русеф е имала среща с оттеглилия се от активен политически живот Фидел Кастро.
Още по темата:
- » Тръмп: „Куба е следващата“ - САЩ загатва нова цел след Иран
- » САЩ позволиха на руски петролен танкер да достигне Куба на фона на задълбочаващата се енергийна криза
- » Не пътувайте до Куба: МВнР с важно предупреждение

София:
Русе:
Смолян: