България обърна Полша – на четвъртфинал сме

България победи Полша на Европейското първенство по волейбол. Снимка: ЕРА/БГНЕС

„За нас бе удоволствие да сме част от това шоу“, обяви капитанът на българския национален отбор Тодор Алексиев след страхотния обрат над Полша на Европейското първенство по волейбол, предаде БГНЕС.

Въпреки подкрепата за домакините в зала „Ерго“ в Гданск, българските волейболисти показаха характер и успяха да обърнат резултата от изоставане 0-2, за да се класират за четвъртфиналите на шампионата. „Искам да благодаря на Полша за този страхотен мач с феноменална атмосфера. За нас бе удоволствие да сме част от това шоу.

Сега трябва да се приготвим за следващия ни мач, който отново ще бъде една голяма битка“, каза още Алексиев. На четвъртфиналите България ще се изправи срещу Германия в сряда вечерта от 21:00 ч. българско време. В груповата фаза германците ни победиха с 3-2.