Волейболистите ни загубиха от Германия с 2:3

Първият гейм бе изключително драматичен, като в крайна сметка Германия успя да го спечели с 36:34. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Българският национален отбор загуби от Германия втория си мач от Европейското първенство по волейбол в Полша и Дания.

Национали отстъпиха с 2:3 (34:36, 25:20, 25:21, 21:25, 9:15), след тайбрейк.

Двубоят в зала „Видовишкова“ в Гдиня бе изключително оспорван, като премина и през няколко обрата, но феноменалният Калиберда все пак успя да избута своя отбор до победата.

В следващите части, възпитаниците на Камило Плачи вдигнаха нивото и тотално надиграха съперника си, за да поведат.

Един от ключовите моменти в двубоя бе принудителната смяна на Тодор Скримов, който седна на пейката след края на третия гейм.

Валентин Братоев и Николай Пенчев не успяха да го заместят пълноценно и германците се възползваха от това, за да докарат мача до тайбрек.

Още в началото му, Германия натрупа преднина след няколко изключителни отигравания на Калиберда, като в крайна сметка съперникът ни взе решаващия гейм с 15:9.

Със спечелената точка от този мач България си осигури място в плейофната фаза на Европейското първенство.