Джокович надви Надал в епична битка

Световният номер 1 Новак Джокович защити титлата си от Australian Open, след като победи Рафаел Надал на финала в Мелбърн.

Двамата най-добри тенисисти в света предложиха феноменално шоу за привържениците на тениса, но в крайна сметка Джокович победи с 5:7, 6:4, 6:2, 6:7, 7:5.

Оспорваната битка между двамата се превърна в най-дългия мач в историята на Australian Open – 5 часа и 55 минути, предаде БГНЕС.

Ноле не започна успешно двубоя и не показваше добро придвижване по корта в първия сет. Надал успя да постигне пробив в заключителната част на този сет и да поведе.

Миналогодишният шампион обаче намери ритъма си в следващата част и започна да ниже печеливши удари, а Надал нямаше отговор на агресията на съперника си.

Джокович спечели втория и третия сет с 6:4, 6:2, за да се доближи максимално до крайния успех.

Двамата тенисисти печелиха подаванията си в четвъртия сет до 4:3, когато Ноле имаше три скрити мачбола.

Надал обаче демонстрира невероятните си физически и психически качества, за да отрази опасността и да докара сета до тайбрек. Там той бе настоятелен и изравни резултата.

Окрилен, испанецът поведе с ранен пробив в решителната част, а Джокович изглеждаше изчерпан.

Лидерът в световната ранглиста обаче намери сили, за да навакса изоставането си и дори да поведе с пробив за 6:5.

Надал не се предаде и даде всичко от себе си, но Джокович взе своето подаване и спечели един от най-великите мачове в историята на тениса, а с това и трета титла от Откритото първенство на Австралия.

#Новак Джокович #Рафаел Надал #Australian Open #Ноле #тенис #тайбрек #Надал #Джокович #Австралия #Мелбърн