Бобева: Няма да намаляваме ДДС за храните
„Данък добавена стойност (ДДС) за храните няма да бъде намаляван. Няма да има дирефенцирани ставки“, заяви вицепремиерът по икономическото развитие Даниела Бобева.
По думите й България е една от страните с най-ниско общо данъчно равнище в ЕС и предприетото от правителството ускорено връщане на ДДС е улеснило фирмите, включително от хранителната индустрия.
Правителството е получило от Европейската комисия одобрение за предлаганите промени в Закона за обществените поръчки, посочи вицепремиерът. Според нея създаването на условия за електронизиране на обществените поръчки е най-мощният инструмент за борба срещу корупцията в този механизъм.
Стана ясно, че промените в закона, с които се цели повече фирми да имат достъп до обществени поръчки, вече са внесени в Народното събрание.
Още по темата:
- » Обмислят таван на печалбата на горивото, ДДС -то няма да се пипа
- » Ресторантьорите и хотелиерите поискаха връщане на 9% ДДС
- » Ресторантьорите настояват ДДС-то за заведения да е 9%, за да се избегне конкурентен дисбаланс

София:
Смолян: