Любимец победи Ботев (Пловдив) като гост с 2:1

Новакът в "А" група Любимец сътвори сензацията в ІV кръг от футболния ни шампионат, след като победи като гост отборът на Ботев (Пловдив) с резултат 2:1, предаде агенция Фокус. Първото полувреме завърши при резултат 0:0, като футболистите на Ботев направиха изключително много пропуски. Статистиката след първата част беше 15 на 0 удара във вратата в полза на Ботев, при владеене на топката 62% на 32% отново в полза на домакините.

Втората част започна с натиск на домакините, но в 49-ата минута Мирослав Будинов откри резултата с прекрасна асистенция на Антон Огнанов. В 75-ата минута Огнянов удвои резултата за Любимец. Тодор Неделев успя да върне единия гол в 85-ата минута и да направи резултата 1:2. До края на срещата домакинският натиск беше огромен, но Рашков успя да запази вратата си чиста.