Плевнелиев: И аз, и посланиците просто казахме истината

Плевнелиев: И аз, и посланиците просто казахме истината
A A+ A++ A

Чух много коментари за моето изявление от миналата седмица, както и за изявленията на посланиците на Франция и Германия. Между двете изявления има много общо. Това заяви във Варна президентът на страната Росен Плевнелиев, който наблюдава Военноморското обучение „Бриз 2013“, предаде радио „Фокус“ – Варна. Според президента и в двата случая - той и посланиците на Франция и Германия, са направили едно много просто нещо – казали са истината.

„От тази гледна точка да кажеш истината е начало на дебат – за проблемите на нацията, за фактите и за решенията. Същевременно се чуха и толкова много политически оценки, които според мен ни отдалечават от решаването на проблемите. Аз питам прочетено ли е моето изявление? Ако е прочетено – къде бъркам, с коя моя дума, фраза, изречение? Аз не искам да чувам само повърхностни политически коментари. Ние трябва да бъдем благодарни на посланиците на Германия и Франция, че те ни помагат, виждат проблемите и солидарно заедно с нас търсят решението“, посочи Росен Плевнелиев.

По отношение на тезата за разликата в протестите сега и през зимата той беше категоричен, че не може да се съгласи с подобен подход. „Това разделя нацията – София срещу провинцията, бедните срещу богатите, протестиращи срещу непротестиращи. Чуваме ли какво казват те? Те казват съществени и смислени неща, за които си заслужава да поработим. Това е моят подход“, посочи президентът.

Той каза още, че за да стигне до тези изводи, е провел консултации с много парламентарно и извънпарламентарно представени партии, юристи, писатели, интелектуалци извън Консултативния съвет за национална сигурност. „Вие видяхте какво се случи на него и какво беше държанието на Волен Сидеров“, каза още Росен Плевнелиев.

#президент #Росен Плевнелиев #изявление #посланици

Последвайте ни в Twitter и Facebook

Още по темата:

Коментирай

Най-четено от Вътрешна политика
Последно от Вътрешна политика

Всички новини от Вътрешна политика »