Волейболистите загубиха първия мач с Бразилия

Нашите момчета паднаха от Бразилия днес. Снимка: БГНЕС, архив

Мъжкият национален отбор по волейбол на България загуби първия мач срещу световните шампиони от Бразилия с 1-3 (26:24, 17:25, 20:25, 23:25) в среща от Група "А" на Световната лига, която се игра в зала "Нилсон Нелсън".

Възпитаниците на Камило Плачи, които бяха вдъхновени от важния успех при гостуването на САЩ, започнаха много силно първата среща между двата тима на бразилска земя и поведоха в резултата след 26:24 в първия гейм.

Домакините, водени от легендата Бернардо Резенде, заиграха по-добре и изправиха резултата след 25:17 в своя полза във втория гейм. Бразилците подобриха още повече представянето си в защита, надиграха нашия отбор в третия гейм и го спечелиха с 25:20.

След това, "златистите" имаха късмет в четвъртия гейм, спечелиха го с 25:23, а по този начин взеха и мача с 3-1.

Утре е вторият мач с Бразилия, която излезе начело в нашата група с актив от 16 точки. България остава втора с актив от 14 точки.