Пиронкова отпадна след първия кръг на Ролан Гарос

Цветана Пиронкова. Снимка: БГНЕС

Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова отпадна още в първия кръг на Откритото първенство по тенис на Франция. Пловдивчанката, която записа пето поредно поражение през този сезон, загуби от канадската тийнейджърка Южени Бушар с 1-6, 6-7, предаде БГНЕС.

19-годишната Бушар започна много силно срещата и направи пробив с 2-0, а след това отново за 4-1 и 6-1, с което спечели първия сет за 25 минути. Канадката поведе с 3-0 и във втория сет, но Цвети върна един гейм за 3-1. Пиронкова опита да се върне в мача, стигна до тайбрек, но Южени Бушар спечели втория сет със 7-6 и продължава напред във втория кръг на надпреварата, където най-вероятно ще премери сили с Мария Шарапова.

Рускинята, която е приятелка на Григор Димитров и е настояща шампионка в Париж, първо обаче трябва да победи по-късно днес Шу-Вей Хсиех. Българското участие на "Ролан Гарос" пък продължава утре от 12:00 часа, когато на корта ще излезе Григор Димитров.