Гришо Димитров разгроми Марди Фиш

20-годишният българин надви осмия в света Марди Фиш с 6:2, 6:1. Снимка: bnews.bg

България все пак може да завърши втора в крайното класиране на група „А“ на турнира „Хопман Къп“, след като Григор Димитров изравни резултата срещу САЩ на 1:1 победи.

20-годишният българин, който е 76-и в света, показа невероятен тенис в днешния си мач с осмия в света Марди Фиш и го надви с 6:2, 6:1, предаде БГНЕС.

Хасковлията, който от началото на неофициалното отборно световно първенство за смесени двойки записа успех и поражение, започна мача срещу 30-годишния Фиш с два ранни пробива и взе първия сет с 6:2 за 31 минути.

Българинът започна много добре и втория сет, правейки пробив още в първия гейм. Той продължи да диктува разиграванията, повеждайки с 5:1.

Гришо не се отпусна, спечели втория сет с 6:1 и по този начин изравни резултата в сблъсъка с американците.

По-рано днес Цветана Пиронкова загуби от американката Бетани Матек–Сандс с 4:6, 4:6 и по този начин крайният победител в битката България – САЩ ще бъде определен след срещата на двойки.

#България #САЩ #Цветана Пиронкова #смесени двойки #„Хопман къп“ #група „А“ #Марди Фиш #Григор Димитров