Изненада в Англия - Уигън спечели ФА Къп

Снимка: БГНЕС

Уигън изненада феновете в Англия, след като победи Манчестър Сити с 1:0 във финала за Купата на Англия пред препълнения стадион „Уембли".

По този начин „латикс" спечелиха първи трофей в историята си, докато Манчестър Сити остана без спечелено отличие през годината, предаде gong.

Уигън започна силно мача и през първото полувреме стоеше равностойно на Манчестър Сити. „Латикс" дори изпуснаха няколко много добри възможности.

Мачът отиваше към продължения, когато в 90-та минута Уигън отбеляза победното попадение. Шон Малоуни центрира от корнер в наказателното поле на Манчестър Сити, където Бен Уотсън засече топката с глава и я прати във вратата на Джо Харт.

В добавеното време на срещата играчите на Манчестър Сити така и не успяха да стигнат до изравнително попадение.

Така Уигън спечели първи трофей в клубната си история и си осигури участие в Лига Европа през следващия сезон, въпреки че отборът е заплашен от изпадане в Чемпиъншип.