Пожар в руска психоболница взе десетки жертви
Пожар, разразил се в психоболница в Подмосковието, взе десетки жертви, като броят на загиналите по предварителни данни е 38, съобщи РИА „Новости“, цитирана от агенция „Фокус“.
В клиниката са се намирали 41 души, трима са успели да се спасят, като медицинска сестра е извела от горящата сграда двама пациенти.
Останалите все още се издирват, като до момента са открити телата на 12 души.
„След задействането на сигнализацията медицинската сетра е излязла в коридора, намерила там пациент и видяла огън в края на коридора. Опитала се да потуши пожара, но не се справила и извела от сградата двама пациенти“, обясниха от министерството на извънредните ситуации.
Всички прозорци в клиниката са с решетки, а загиналите са намирани в леглата си. Те са спели дълбоко под въздействието на лекарства и изобщо не са се събудили.
Още по темата:
- » ЕС в тревога заради Унгария: евродепутати предупреждават за руско влияние в институциите
- » Нов удар по Путин: Молдова се оттегли от проруски блок
- » Украйна порази руския петролен терминал Уст Луга

София:
Сандански:
Русе: