Гришо отпадна още на старта в Барселона

Гришо отпадна още на старта в Барселона. Снимка: ЕПА/ БГНЕС

Григор Димитров отпадна още във втория кръг на турнира от сериите АТР 500 в Барселона, след като загуби мача си с Томи Робредо с 5-7, 1-6.

След силната минала седмица и достигане на четвъртфинал в Монте Карло, сега Гришо претърпя тежка загуба в турнира с награден фонд малко над два милиона евро, съобщи бТВ.

Двубоят на централния корт започна отлично за първата ни ракета, като проби още в началото и поведе с 3-0, а впоследствие и с 5-2. Гришо обаче не успя да затвори сета и позволи на Робредо да спечели пет поредни гейма, за да вземе първата част със 7-5. Този обрат се отрази зле на играта на Димитров. В крайна сметка Робредо спечели срещата със 7-5, 6-1 за час и 19 минути и продължава в третия кръг.

Все пак Гришо ще добави точки в актива си за световната ранглиста, тъй като не е и участвал в този турнир през миналата година.

Българинът печели 20 точки и 10 230 евро от наградния фонд.