Гришо загуби от Надал в Монте Карло

21-годишният хасковлия загуби с 2:6, 6:2, 4:6 срещу поставения под номер 3 в основната схема испанец. Снимка: ЕПА/БГНЕС

Първата ракета на България Григор Димитров загуби четвъртфинала на турнира от сериите „Мастърс“ в Монте Карло от Краля на клея Рафаел Надал, съобщи sportal.bg.

21-годишният хасковлия успя да вземе сет срещу бившия номер 1 в света на турнира с награден фонд от 2 646 495 евро.

Григор загуби първия сет с 2:6 след три пробива на Надал и един на българина. Той обаче изравни във втория сет с 6:2 с пробив в шестия гейм. В решителния трети сет Надал успя да пробие за 4:5, като Димитров получи и контузия, след което испанецът приключи гейма с 4:6. Мачът продължи час и 20 минути.

Това бе втори мач между двамата, като при предишния заемащият 5-ото място в света в момента Надал постигна победа със 7:5, 3:6, 6:2. Това се случи на 1/8-финалите на надпреварата на твърда настилка в Ротердам през 2009 година.