Гришо отнесе десетия в света в два сета

Григор Димитров Снимка: БГНЕС

Григор Димитров записа великолепна победа срещу десетия в света Янко Типсаревич в двубой от втори кръг на турнира на клей в Монте Карло. Първата ни ракета си осигури място в следващия етап на Мастърса след успех в два сета 7-6 (7-3), 6-1.
В първия сет двубоят не тръгна добре за Гришо, който допусна пробив още в първия гейм и успя да го върне в последния възможен момент, предаде БГНЕС. При 5-4 Типсаревич сервираше за спечелване на частта, но след като пропиля два сетбола, бе пробит, а резултатът изравнен. В тайбрека Димитров не даде никакъв шанс на съперника си, след което започна силно и втория сет и доминираше тотално на корта, за да стигне до победата след 1 час и 33 минути игра.

Досега Гришо бе загубил и трите си срещи с Типсаревич, но две от тях се бяха играли на твърди кортове, а една на трева. Българският талант стартира в Монте Карло с категорична победа срещу Ксавие Малис с 6-3, 6-2, докато Типсаревич като поставен под №8 почиваше.