Славия надигра Литекс с 2:1

Литекс остава четвърти в класирането, а Славия остават осми. Снимка: БГНЕС

Отборът на Славия надигра с 2:1 представящия се отлично през пролетта тим на Литекс в среща от "А" група, играна на стадиона в кв. "Овча купел", съобщи БГНЕС.

Срещата започна отлично за домакините, които откриха в 7-ата минута след отличен пробив на Димо Атанасов и центриране към ветерана Здравко Лазаров.

В 18-ата минута Васил Божиков пък си вкара автогол след удар с глава и направи 2:0 в полза на "белите".

В 26-ата минута Литекс все пак намали след извеждане на Исмаил Иса сам срещу вратаря Георги Петков. Нападателят елиминира стража и вкара на опразнена врата.

В 65-ата минута Емил Грозев пък бе изгонен и остави Литекс с 10 души след фаул срещу откъсващия се сам Ради Василев.

Литекс се оголи в търсене на точката след изгонването и Славия пропусна нови положения, а също така и ловчанлии имаха своите шансове.

Така Литекс остава четвърти в класирането и може да бъде изпреварен от ЦСКА при победа на "червените" срещу Етър днес. В същото време Славия остава осми.