Прокурори започнаха проверка на МВР по сигнала за подслушване
Главният прокурор Сотир Цацаров разпореди проверка по сигнала, който бе депозиран в четвъртък следобед от лидера на БСП Сергей Станишев, съобщиха от прокуратурата.
Подаденият сигнал съдържа твърдения за извършени от служители на МВР престъпления по служба – конкретно за нерегламентирано използване на СРС.
Проверката се извършва на място в Министерството на вътрешните работи лично от прокурори от Софийска градска прокуратура и Специализираната прокуратура.
Проверяващият екип, състоящ се от десет прокурори, се ръководи от Николай Кокинов – градски прокурор, и Роман Василев – зам.-градски прокурор.
Срокът за приключване на проверката е 12.04.2013 г., като до 16.04.2013 г. проверяващият екип трябва да представи на главния прокурор доклад за резултатите, включително и за верността на изложеното в сигнала.
Още по темата:
- » Крум Зарков: БСП ще участва в бъдещия парламент
- » 4ма са новоизбраните заместници на Крум Зарков в БСП
- » Рокади по върха на БСП: Драгомир Стойнев вече не е председател на ПГ - кой ще го смени

София:
Бургас:
Смолян: