Григор Димитров отказа италианец, да се готви Мъри

Победата също ще осигури на Димитров 25 300 долара от наградния фонд, както и 45 точки за раглистата. Снимка: БГНЕС

Най-добрият български тенисист Григор Димитров нямаше проблеми срещу италианския си съперник Симоне Болели във втория кръг на Мастърса в Маями. Българинът се наложи с 6:4 в първия сет, а при резултат 1:1 гейма във втория, италианецът се отказа, предаде "Гонг".

Успехът на Гришо е под номер 60 за него на ниво АТP, като от началото на сезона това бе 11-та победа за 21-годишния тенисист от общо 17 мача. Победата също ще осигури на хасковлията и 25 300 долара от наградния фонд, както и 45 точки за раглистата.

В следващия кръг Димитров ще мери сили срещу британеца Анди Мъри, който се справи с Бърнанрд Томич с 6:3, 6:1.

Двубоят между Григор и Мъри ще бъде трети между тях, като до този момент българинът няма спечелен сет срещу своя противник.