Участието на малко над 20% от имащите право на глас в ядрения референдум в неделя означава отхвърляне на проекта за строежа на втора АЕЦ, според Мартин Димитров, бивш лидер на СДС.
„Неучастието е форма на отхвърляне. И благодаря на тези 500 000 души, които гласуваха с „не". Това пък е активната форма на отхвърляне," заяви Димитров.
Според него обаче въпросът за съдбата на АЕЦ „Белене" не е приключил; той сега е в ръцете на парламента, след като над 20% от имащите право на глас гласуваха, а над 60% от тях казаха „да".
„Очаквам в кратки срокове решение на парламента в следващите две седмица за едно твърдо „не". Познавам ядреното лоби. Те няма да се откажат. Тази битка ще я водим и след изборите," заяви Димитров.
Още по темата:
- » Мелони призна поражение след референдума в Италия
- » Швейцария се изправя пред спорен референдум за ограничаване на населението до 10 милиона
- » Зеленски подготвя паралелни президентски избори и референдум за мир с Русия
Коментирай
Най-четено от
Референдум 2013
Последно от
Референдум 2013

София:
Русе:
Смолян: