ЦСКА победи „Левски“ с 1:0

Янис Зику от ЦСКА е в прегръдките на съотборниците си след гола си във вратата на „Левски“. за 1:0. Снимка: БГНЕС

ЦСКА победи с 1:0 „Левски“ в 173-тото „вечно дерби“ помежду им, в 11-ия кръг на „А“ група.

ЦСКА отбеляза в 25-ата минута, когато Галчев центрира от корнер в наказателното поле на Левски, а Зику отблизо вкара за 1:0.

„Армейците“ имаха превъзходство над „Левски“ през целия мач, но поради предпазлива игра не успяха да реализират повече попадения.

След тази победа ЦСКА излезе на първо място в класирането с актив от 28 точки, а „Левски“ остава на четвърта позиция с 21 точки.

ЦСКА: 92. Мболи, 22. Стоянов, 66. Крачунов, 66. Стоянов, 3. Адемар, 5. Янчев (к), 18. Галчев,  27. Зику (16. Якимов 83'), 10. Мораес (8. Трифонов 78'), 7. Делев (29. Нелсън 90+1), 9. Платини.

„Левски“: 23. Илиев, 2. Мюлдер, 55. Милиев, 15. Рисп (19. Цветков 79'), 6. Старокин, 3. Грийн, 45. Гаджев, 8. Калво, 22. Тасевски (9. Арс 46'), 10. Йовов, 17. Младенов (11. Райков 63').