
Българската асоциация на заведенията, Сдружението на заведенията в България и Браншовата асоциация на ресторантьорите – София изявяват искреното си възмущение от това, което се случва в момента в София.
Европейска столица е блокирана заради невъзможността на ръководството й да се справи с управлението й. И то с проблем, който тлее от месеци, дори години.
Ние подкрепяме работещите в транспортния сектор на София в опитите им да получат адекватно заплащане и нормални условия на труд. В същото време смятаме за недопустимо най-голямата икономика в страната, формираща 60% от Брутния вътрешен продукт да бъде на практика замразена вече втори ден. Това води до огромни загуби както за туризма, така и за всички останали сектори. Защото нито персонала, нито клиентите ни имат възможност за нормално придвижване.
В същото време говорим за увеличаване на туристическия данък и други утежнения за бизнеса.
Най-отговорно призоваваме кмета на София Васил Терзиев да намери възможно най-бързо начин за решаване на тази криза, която касае не само управлявания от него град, но и цяла България.
Или, ако прецени, че не може да се справи със заемания от него пост, да го освободи в интерес на гражданите и града.
Още по темата:
- » БАЗ и СЗБ: Където има перки в морето, няма туризъм
- » СЗБ и БАЗ: Нови скандални предложения от Асен Василев за промени в данъчните закони
- » Емил Коларов: Държавата вменява на ресторантьорския бранш да изпълни задълженията на МФ и НАП