България подписва две споразумения със Световната банка

България подписва две споразумения със Световната банка
A A+ A++ A

Днес на 8 май от 12 часа, в Гранитна зала на Министерския съвет ще бъдат подписани две Споразумения със Световната банка, които са в подкрепа на българското образование и бизнеса в Северна България.

Споразумението между Министерството на образованието и науката и Международната банка за възстановяване и развитие, част от групата на Световната банка е за предоставяне на услуги за подобряване изготвянето и използването на данни в българската образователна система на централно и училищно ниво. Световната банка ще подпомага България в по-ефективното използване на информационните ресурси в образованието. Дейностите по него ще бъдат финансирани чрез средства по Програма "Образование“.

Споразумението между Изпълнителната агенция за насърчаване на малките и средните предприятия (ИАНМСП) към Министерството на иновациите и растежа и Международната банка за възстановяване и развитие е за предоставяне на комплексни услуги в полза на предприятията от Северните райони. Има за цел да подкрепи устойчиво развитие и растеж на микро-, малките и средните фирми, тяхната дигитализация, внедряване на иновации и нови пазари. Дейностите по него ще бъдат финансирани чрез средства по Програма "Конкурентоспособност и иновации в предприятията“.

В церемонията по подписването на споразуменията ще участват вицепремиерът и министър на иновациите и растежа Томислав Дончев, министърът на образованието и науката Красимир Вълчев, вицепрезидентът на Световната банка за Европа и Централна Азия Антонела Басани и изпълнителният директор на ИАНМСП Бойко Таков.

#банка

Последвайте ни в Twitter и Facebook

Още по темата:

Коментирай

Най-четено от Бизнес
Последно от Бизнес

Всички новини от Бизнес »

Акценти

Анкета

Къде ще почивате това лято?