Гърция се готви за бежански поток от Сирия, очаква бързи решения от Брюксел

Гърция се готви за бежански поток от Сирия, очаква бързи решения от Брюксел

Pixabay

A A+ A++ A

Гърция е в готовност да евакуира своите граждани от Сирия. Гръцката църква настоява за запазване на християнските храмове, предаде БНР.

Заместник-министърът по миграцията София Вултепси заяви днес пред медиите, че се очаква голяма вълна от бежанци в резултат на последните събития в Сирия. Атина е в контакт с Анкара за поемане на бежанския поток, като настоява за пълно сътрудничество с Европейския съюз.

Гърция не може да поеме очаквания силен поток от сирийци и очаква конкретни бързи решения от Брюксел.

От министерството на отбраната информират, че са в готовност за евакуиране на гръцките граждани от Сирия, а тези които остават там да избягват пътуване в страната, предупреждават гръцките власти.

В същото време главата на гръцката църква - архиепископът на Атина и цяла Гърция Йероним, отправи обръщение към правителството за активна дипломатическа намеса за запазване живота не само на гърците, но и на всички християни в Сирия. Да се запазят от разрушаване християнските църкви, настоява гръцката църква.


#Гърция #Сирия #бежански поток

Последвайте ни в Twitter и Facebook

Още по темата:

Коментирай

Най-четено от Свят
Последно от Свят

Всички новини от Свят »

Акценти