Успех за България: Ива Иванова на крачка от финала на Australian Open

canva

Младата българка Ива Иванова остана на крачка от класиране за финал на Откритото първенство на Австралия по тенис при девойките.

17-годишната Иванова записа победа над Минге Сю от Великобритания с 6:4, 6:3 при доиграването на мача от четвъртфиналите на турнира. Двубоят бе спрян в четвъртък заради лошото време над Мелбърн в края на първия сет, който Иванова затвори с 6:4 с пробив. С реализирането на още три пробива във втория сет българката си осигури успеха с 6:3, а с това и класиране за полуфиналите.

В спора за място на финала българката излезе на корта срещу австралийката Емерсън Джоунс след само няколко часа почивка. За нова победа обаче Иванова нямаше сили и така отстъпи на поставената под номер 6 в схемата с 4:6, 1:6 след 65 минути игра. На финала Джоунс ще играе с водачката в схемата Рената Ямрихова от Словакия.