България изпусна Сърбия в сетния миг и мечтата за Евро 2024 е задушена

startphoto

България пропусна да постигне изненадваща, паметна и заслужена победа над класния тим на Сърбия евроквалификация, завършвайки 1:1. В четвъртия си мач в потока "лъвовете" отново останаха без успех и са с 2 точки, което почти на 100% значи, че сме аут от Евро 2024.

Попадението за нас заби Кирил Десподов в 48-ата минута, когато получи пас от Ивайло Чочев и някъде от дузпата със силен удар препарира вратаря на "плавите".

Сърбия определено бе подценила срещата и нашите имаха шансове да поведат още през първата част. Най-големия пропуск остана на сметката на Георги Русев, който сам срещу стража не успя да намери очертанията на вратата.

През втората част вкарахме, а после гостите яко ни натиснаха и имаха няколко отлични положения да изравнят.

Резервата Филип Кръстев пък можеше да реши всичко, но негов техничен изстрел намери горната греда.

В края на двубоя Сърбия ни затисна дълбоко в наказателното ни поле и в сетния миг Лазович съумя да преодолее вратаря Дюлгеров за крайното 1:1.

Ремито буквално попари публиката в Разград, която предвкусваше победата. Тя щеше да е първа за нашите над класния опонент от 20 година насам. Тогава в контрола в Крушевац бихме с 2:1.