Президентът на САЩ Джо Байдън пристигна в Киев днес на изненадващо посещение в украинската столица.
„Джоузеф Байдън, добре дошъл в Киев! Вашето посещение е изключително важен знак за подкрепа за всички украинци“, посрещна го Зеленски.
Властелинът на Белия дом обеща половин милиард долара допълнителна помощ за Украйна.
Байдън заяви, че пакетът ще включва повече военно оборудване, включително артилерийски боеприпаси, повече противотанкови ракети "Спайк" и "Джавелин" и гаубици.
Зеленски от своя страна заяви, че той и Байдън са говорили за "оръжия с голям обсег и оръжия, които все още може да се доставят на Украйна и които не са били доставяни преди".
Байдън говори за устойчивостта на украинската съпротива, докато войната навлиза във втората си година.
"Предупреждавах света, че Русия ще нападне Украйна", каза американският президент, подчертавайки, че има значително съгласие в Конгреса относно подкрепата за Украйна.
Той се срещна с украинския президент Володимир Зеленски, както и с първата дама Олена Зекенска, в президентския дворец в Киев.
Още по темата:
- » Зеленски: Санкциите срещу Русия бяха облекчени, за да може да продаде активи на „Лукойл“ в България и Румъния
- » Украйна ще спазва примирието за Великден, потвърди Зеленски
- » Зеленски след примирието САЩ-Иран: И Украйна е готова за мир с Русия

София:
Русе:
Смолян: