
От руското посолство у нас съобщиха, че посланик Елеонора Митрофанова ще отиде на срещата в МВнР. Очаква се срещата да е още в четвъртък.
МВнР вика Митрофанова заради издирването на журналиста Христо Грозев, съобщи Nova.
Митрофанова беше извикана официално в МВнР във връзка с федералното издирване на българския разследващ журналист Христо Грозев.
От МВнР съобщиха още, че на срещата ще бъде обсъдена забраната за изучаване на български език в окупираните райони на Украйна от Руската федерация, свалянето на портрети на български исторически личности, както и обявеното федерално издирване на българския разследващ журналист Христо Грозев от Министерството на вътрешните работи на Руската федерация.
Още по темата:
- » МВнР вика посланик Митрофанова на разговор заради Христо Грозев
- » Митрофанова на литургия в Руската църква, протестиращи блокираха храма: "Тук не е Москва"! (ВИДЕО)
- » Вежди Рашидов избухна: Ако не поканим Митрофанова в НС, това е обявяване на война