Катар 2022: Иран удари Уелс с 2:0

Иран постигна първата си победа срещу европейски отбор на световно след 2:0 срещу Уелс с голове в 8-ата и 11-ата минута на продължението.

Отборът на Карлос Кейрош поведе през първото време, но голът на Голизадех бе отменен заради засаса.

След почивката Иран стигна до ситуация, в която удари две поредни греди. Всичко обаче на практика се реши в 84-ата минута. Мехди Тареми излезе сам срещу вратаря Уейн Хенеси, който го повали с удар от бойните изкуства. Съдията първо даде жълт картон, но след преразглеждане уелсецът ме изгонен и влезе резервният вратар Дани Уорд. Това бе първият червен картон на световното.

Иран стигна до победата, след като Розбех Чешми вкара с удар отдалече, а Рамин Резаян отбеляза технично, когато бе изведен срещу Уорд.

Този мач бе 110-и и рекорден за Гарет Бейл с националния екип на Уелс, предаде "24 часа".